Jechać czy nie jechać na Bali

Patrząc na posty na internecie i rozmawiając ze znajomymi mam wrażenie że ludzie albo chcą jechać na Bali albo uważają ze Bali jest przereklamowane. W takiej sytuacji pytania „ jechać czy nie jechać na Bali ” wydaje się być warte odpowiedzi.

bali-or-not-bali - Nasza "kwatera" na Bali
Nasza “kwatera” na Bali – mieszkalysmy w domku na drzewie a to była część relaksacyjna – dostepna dla wszystkich gości

My byłyśmy z dziewczynami na Bali i pokochaliśmy to miejsce, choć równocześnie było tez tam miejsce którego nienawidziłam tak szczerze jak Krupówek latem.

Najgorsze miejsce na Bali – Kuta

Kuta jest turystycznym miasteczkiem z duża ilością hoteli i kurortów położonym blisko lotniska.

Co nam się nie podobało w Kuta ? Kuta jest pełna podpitych półnagich (bez koszulek) Australiczyków, a z drugiej strony jest pełna nagabujących Indonezyjczyków próbujących sprzedać kolejnego T-shirt’a. Nie ma tu dosłownie miejsca gdzie ktoś niechciałbym Ci czegoś sprzedać, albo niebyło jakiegoś pijanego turysty. Cały mistycyzm Bali gubi się w turystycznej komercji. Byliśmy jedna noc i pol dnia i do tej port mam wrażenie ze to było dużo za długo. Wiec jeśli chcesz zobaczyć Bali z dusza trzymaj się z daleka od Kuty.

A Ubud ?

Bali W Ubud jest bardzo dużo przeróżnych galerii, a my oczywiście musiałyśmy odwiedzić wszystkie
W Ubud jest bardzo dużo przeróżnych galerii, a my oczywiście musiałyśmy odwiedzić wszystkie

Kolejne sławne miejsce na Bali – Ubud ma swoje dobre i złe strony. Główna ulica to kolejne Krupowki tyle że z warszawskim korkiem.

Jest tam wszystko dla turystów i wszystko czego podróżnicy chcą uniknąć. W centrum jest dużo ludzi, samochodów i hałasu, ale wystarczy tylko pójść w którakolwiek boczna uliczkę kilkaset metrów i nagle możemy odkryć inne Bali. Bali którego piękno podziwiamy na zdjęciach – soczysto zielone ryżowe pola pod niebem pełnych ciężki chmur. Wzdłuż ścieżek są palmy kokosowe i papaje, a na każdym polu kapliczki w których składa się ofiary dla Bogów. To jest Bali i Ubud które pokochaliśmy.

Bali - Zachód słońca nad polami ryżowymi
Zachód słońca nad polami ryżowymi

 

Kolejna rzeczą która lubiliśmy w Ubud to że ma dużo ciekawych miejsc do zobaczenia – jak like Monkey Forest, Pura Taman Saraswati Temple, Puri Saren Royal Palace.

Ubud jest położony centralnie i jest dobrym miejscem na zwiedzanie całej wyspy. My wynajęliśmy kierowcę na dwa dni i pojechaliśmy zobaczyć Tegallalang Rice Terraces, Tegenungan Waterfall, ‘Elephant Cave’.

Więc jeśli zapytasz mnie „ Jechać czy nie jechać na Bali ? Ja mówię jedź tylko znajdź miejsce gdzie nie ma tylu turystów

bali-or-not-bali - jak rośnie ryż
Tania i Zoe patrza jak ryż rośnie