Ania – mama The Travelling Twins

ania-the-travelling-twins drawingUrodzona i wychowana w Polsce, w Łodzi. Wyjechała z Polski 16 lat temu na Maltę, aby pracować tam jako architekt. Stamtąd w poszukiwaniu nowej przygody i pracy pojechała do Szkocji i Kazachstanu. W Kazachstanie poznała Nicka, za którego wyszła za mąż po półrocznej znajomości — totalne wariactwo, ale nadal są razem (już 11 lat). Nick na ślubnym kobiercu obiecał jej, że jeśli chce będą podróżować, również z dziećmi. Małe dzieci są przenośne — zgodnie z teorią Nicka. Zaraz po ślubie zamieszkali w Bombaju, a później w Emiratach i Omanie. Ania nie może usiedzieć w jednym miejscu i jej wrodzone ADHD okiełznuje, podróżując i zarażając tym cala swoją rodzinę. Jej miłość dla podróży zaczęła się, gdy jako dziecko zobaczyła zdjęcie kobiety z plemienia Długich Szyi.

Nick – tata The Travelling Twins

nick james the travelling twinsUrodzony i wychowany w Anglii, z której wyjechał do pracy jako architekt w Kazachstanie. Tam spotkał Anię i tak się zaczęły ich wspólne podróże. Do niedawna pracował w Omanie jako dyrektor jeden z największych firm budowlanych. Zrezygnował z pracy, aby być tata na caly etat, podróżować z rodziną i rozpoczął nową karierę jako ilustrator. Zobacz jego rysunki tutaj.

Tania – The Travelling Twin 1

nick james the travelling twinsUrodzona jako pierwsza jest starsza od Zojki o jedna minute. Była bardzo mała, gdy sie urodziła -1,3 kg, ale bardzo ruchliwa, wszyscy w szpitalu bali sie, że sama wyjdzie z inkubatora. Uwielbia towarzystwo, rozmowy i przytulanie, a uśmiech nie schodzi z jej twarzy. Jej ulubione zwierze to niedźwiedź, z tego powodu odmawia wchodzenia do muzeów i miejsc które pokazują wypchane zwierzeta — a w szczególności niedźwiedzie. Nadal nie moze sie zdecydowac czy w przyszlosic bedzie grać na gitarze elektrycznej, czy być aktorką. Jej ulubionym krajem jest Wietnam

Zoe – The Travelling Twin 2

Zoe-the-travelling-twinsZoe zawsze mówi, że Tanię doktor wyciągnął z brzucha, a ona sturlała się niżej i sama wyszła z mamy brzucha. Zojka kocha zwierzęta, a w szczególności wszystkie robale, węże i padalce, na których widok inni krzyczą z przerażenia. Potrafi złapać każdą jaszczurkę, żeby wyciągnąć z niej kleszcze. Zatrzymuje się i przenosi wszystkie żuczki z drogi, aby nikt ich nie zdeptał. Zaopiekuje się każdym zwierzątkiem – czytaj tutaj.  Jej największym marzeniem jest latać. Obecnie planuje zostać podróżnikiem i naukowcem. Jej idolem jest Maria Sklodowska.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *